Arbëri

Tre të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, sërish mbi 400 raste të reja

Tre të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, sërish mbi 400 raste të reja
 

Në 1595 ka arritur numri i rasteve të vdekjes si pasojë e koronavirusit në Kosovë, që kur janë regjistruar rastet e para me COVID-19 në mars të 2020-s. Të shtunën, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se janë regjistruar edhe tri vdekje, një në Malishevë (81-vjeç), një në Prishtinë (59-vjeç) dhe një në Prizren (78-vjeç).

Edhe në 24-orëshin e fundit janë regjistruar mbi 400 raste pozitive me COVID-19. Nga testimi i 3454 mostrave, të shtunën rezultuan pozitivë 426 persona. Kjo është dita e katërt rresht që në Kosovë po dalin nga më shumë se 400 raste pozitive në ditë.