Arbëri

Sot, mot me diell në Kosovë

Sot, mot me diell në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik parashikon edhe sot mot me diell dhe pjesërisht të vranët.

Në mëngjes vende-vende parashihet të ketë mjegull, ndërsa në viset e larta parashihen ngrica të dobëta.