Arbëri

Katër të vdekur nga koronavirusi në Kosovë në 24 orët e fundit, 368 raste të reja

Foto: KOHA
 

Katër persona kanë vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa 368 kanë rezultuar pozitivë. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 2 raste (71, 86 vjeç), Prizren 1 rast (78 vjeç) dhe Shtime 1 rast (62 vjeç).

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se deri më tani kanë humbur jetën nga COVID-19 1.579 persona, 67.008 kanë rezultuar pozitivë ndërsa janë shëruar 58.600 pacientë.