Arbëri

Kurti ia shpalos ambasadorit gjerman prioritetet e tij

Kurti ia shpalos ambasadorit gjerman prioritetet e tij
 

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka takuar kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, të cilin e ka uruar për fitoren e përbashkët me Vjosa Osmanin. Përmes një statusi në Twitter, ambasadori Rohde ka thënë se në këtë takim diskutuan edhe për çështjet aktuale, sfidat dhe mundësitë e intensifikimit të bashkëpunimit.

Për këtë vizitë, njoftoi edhe Lëvizja Vetëvendosje në Facebook, që tregoi se me Rhoden u dakorduan për mirëmbajtjen dhe thellimin e marrëdhënieve bilaterale dhe bashkëpunimin mes dy shteteve.