Arbëri

Kamberi uron VV-në: Për Luginën është e rëndësishme që institucionet e Kosovës të jenë demokratike

Kamberi uron VV-në: Për Luginën është e rëndësishme që institucionet e Kosovës të jenë demokratike
 

Deputeti shqiptar i Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi ka uruar liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe Vjosa Osmanin për rezultatet e arritura në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit.

Kamberi ka shprehur mirënjohjen edhe për partitë e tjera politike garuese në këto zgjedhje rreth qëndrimeve të tyre lidhur me rezultatin preliminar zgjedhor.