Arbëri

Kronika Zgjedhore/ Limaj fton Prizrenin të rreshtohet krah çlirimtarëve

 

Me daulle, valle e fishekzjarrë, Prizreni ka pritur kandidatin për kryeministër nga Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, për ta përmbyllur fushatën e tij elektorale në këtë qytet. Me atmosferën që nuk e ka pasur asnjë ditë më parë, Limaj ka ftuar prizrenasit ta votojnë numrin 121 dhe kandidatin për deputet të kësaj ane, Zafir Berisha. Kreu i Nismës ka bërë thirrje për rreshtim si në vitet ‘98-‘99, që sot në Parlament të mbizotërojë fryma çlirimtare

Prizren, 12 shkurt - Festë është organizuar në Prizren të premten, për ta pritur kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i cili fushatën elektorale e ka përmbyllur në këtë qytet.

Limaj i ka ftuar simpatizantët e kësaj ane të rreshtohen krah çlirimtarëve.