Arbëri

​Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në Klinikën Infektive

​Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në Klinikën Infektive
 

Si pasojë e rritjes së rasteve me koronavirus në nivel vendi edhe në Klinikën Infektive të QKUK-së është rritur numri i pacientëve me COVID-19. Aktualisht në këtë Klinikë janë të shtrirë 102 pacientë dhe prej tyre 63 janë me oksigjenoterapi, kurse tre janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Kështu ka bërë të ditur për KosovaPress drejtoresha e Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj-Berisha e cila ka thënë se në dy ditët e fundit vërehet një rritje e lehtë e rasteve që po kërkojnë trajtim spitalor në këtë klinikë.