Arbëri

Gjashtë të vdekur nga COVID-19 në Kosovë, 392 raste të reja

Gjashtë të vdekur nga COVID-19 në Kosovë, 392 raste të reja
 

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1,618 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 392 raste pozitive. 

Ndërkohë raportohet për 6 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.