Arbëri

Reshje shiu dhe bore të dielën në Kosovë

Reshje shiu dhe bore të dielën në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së nesërme parashihet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, deri sa në viset e larta do të ketë reshje bore.

Sipas IHK-së, reshjet në rrafshin e Dukagjinit parashihen të jenë të intensitetit mesatar deri të lartë, ndërsa në rrafshin e Kosovës parashihen reshje të intensitetit të ndryshueshëm.