Arbëri

Edhe sot në Kosovë mot me diell dhe vranësira

Edhe sot në Kosovë mot me diell dhe vranësira
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se edhe mëngjesi i sotëm do të jetë me ngrica në gjithë territorin e Kosovës.

Sipas Institutit temperaturat minimale në vend do të lëvizin ndërmjet -8 deri -5 gradë Celsius, kurse ato maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius.