Arbëri

"Vjosa” me 14 kandidatë në listën e VV-së [emrat]

 

Iniciativa qytetare e Vjosa Osmanit do të përfaqësohet me 14 kandidatë në listën e Vetëvendosjes për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Osmani, që është kryetare e Kuvendit dhe ushtruese e detyrës së presidentes, para dy ditësh firmosi marrëveshje me liderin e VV-së, Albin Kurti, që të garojnë bashkë në këto zgjedhje.