Arbëri

Dy ditët e ardhshme në Kosovë, të ftohta dhe me intervale me diell

Dy ditët e ardhshme në Kosovë, të ftohta dhe me intervale me diell
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të jenë të qëndrueshme masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore.

Sipas IHK-së, më 15 dhe 16 janar do të mbretëroj mot i vranët dhe me intervale me diell.