Arbëri

10 zotimet e shkruara Kurti – Osmani [dokument]

10 zotimet e shkruara Kurti – Osmani [dokument]
Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Marrëveshja mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe iniciativës së Vjosa Osmanit përmban 10 zotime i pari nga të cilët është vettingu në sistemin e drejtësisë dhe lufta e pakompromis kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Palët zyrtarizuan sot marrëveshjen, me liderin e VV-së, Albin Kurti që do të jetë kandidat për kryeministër, e Osmanin kandidate për presidente. KOHA ka siguruar marrëveshjen që përmban të listuara zotimet, e që u nënshkrua të enjten në mesditë në Kuvendin e Kosovës.