Arbëri

Sot në Kosovë mot i vranët dhe reshje të dobëta bore

Sot në Kosovë mot i vranët dhe reshje të dobëta bore
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë ditës së sotme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore.

Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore.