Arbëri

Shtatë të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, 259 raste të reja

Shtatë të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, 259 raste të reja
 

Shtatë persona kanë humbur betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në raportin e së shtunës. Janë regjistruar edhe 259 raste të reja nga testimi i 1531 mostrave.

Rastet e vdekjes janë nga Ferizaj (75 vjeç), Gjakova (52 vjeç), Peja (70 vjeç), Prishtina (82 vjeç), Rahoveci (67 vjeç), Suhareka (78 vjeç) dhe Vushtrria (71 vjeç).