Arbëri

Pesë të vdekur dhe 321 të infektuar me koronavirus në Kosovë në 24 orët e fundit

Pesë të vdekur dhe 321 të infektuar me koronavirus në Kosovë në 24 orët e fundit
 

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë shënuar pesë të vdekur e 321 raste me COVID-19, ka bërë të ditur të premten Instituti Kombëtar I Shëndetit Publik.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë (44 vjeç), Prizren (72 vjeç), Rahovec (70 vjeç) dhe Vushtrri (76 vjeç).