Arbëri

Në fundjavë parashihet të ketë reshje bore në Kosovë

Në fundjavë parashihet të ketë reshje bore në Kosovë
Foto: Koha / Ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik parashikon se të mërkurën dhe enjten do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

“Në fushat termike do të kemi rritje në të dy vlerat ekstreme, ndërsa në fushat barike priten rënie të lehta, duke e prishur këtë situatë meteorologjike”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.