Arbëri

13 vdekje të reja nga koronavirusi në Shqipëri, mbi 600 të infektuar

Foto: Ilustrim
 

Shqipëria ka regjistruar 13 vdekje të reja nga koronavirusi. Autoritetet njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2108 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 661 persona.

Gjithashtu, gjatë kësaj periudhe janë shëruar 505 pacientë, duke çuar kështu numrin e të shëruarve në total 25.325.