Arbëri

Mblidhet Kryesia e Kuvendit, në rend dite interpelanca e kryeministrit Hotit për çështjen e Ujmanit

Foto: EO
 

Kryesia e Kuvendit është mbledhur për të diskutuar pikat e papërfunduara të seancave të kaluara në Parlament, raporton Ekonomia Online.

Po ashtu, në rend dite është edhe interpelanca e kryeminstrit Avdullah Hoti, për çështjen “Përfshirja dhe ndarja e Liqenit të Ujmanit me Serbinë në dokumentin e zotimeve të 4 shtatorit 2020″.