Arbëri

Dialogu Kosovë - Serbi vazhdon më 10 dhjetor në nivel të ekspertëve

 

Në nivel të ekspertëve do të vazhdojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë. Zëdhënësi i BE-së ka bërë të ditur se takimi i radhës do të mbahet javën e ardhshme, derisa nuk ka pranuar të tregojë për temat që do të diskutohen. Por ende nuk ka një datë për takim mes kryeministrit Hoti e presidentit të Serbisë, Vuçiq, që për herë të fundit janë takuar në shtator.

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë sërish në nivel të ekspertëve.

Më shumë se një muaj nga takimi i fundit, i mbajtur në fund të tetorit, shefat e delegacioneve të dy shteteve pritet të takohen javën që vjen, më 10 dhjetor.