Arbëri

VV-ja ngre padi për hidrocentralet në Deçan

VV-ja ngre padi për hidrocentralet në Deçan
Foto: Koha / Arkiv
 

Lëvizja Vetëvendosje ka ngritur padi për hidrocentralet në Deçan.

Përmes një njoftimi për media, thotë se koordinatori i qendrës së kësaj partie në Deçan, Faton Selmanaj, i shoqëruar nga avokati e aktivisti Getoar Mjeku dhe deputetët Fitore Pacolli e Salih Zyba, dorëzoi sot në gjykatë padi kundër Ministrisë së Ekonomisë dhe Ambientit dhe Zyrës së Rregullatorit të Energjisë — që thotë se janë dy institucionet përgjegjëse për hidrocentralet që po shkatërrojnë Lumbardhin e Deçanit.