Arbëri

Mot i qëndrueshëm sot në Shqipëri

Mot i qëndrueshëm sot në Shqipëri
 

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë në vlerat minimale, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -1°C në 09°C, në zonat e ulëta nga 06ºC në 17°C dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 19°C.