Arbëri

Gashi: Emërimi i djalit të Haxhi Shalës në postin e konsullit në Pragë, ndërmarrje mes Thaçit e ministres Haradinaj

 

Gazetari i KOHËS, Fitim Gashi, ka thënë se emërimi i konsullit të përgjithshëm në Pragë, Flakron Shala, djali i deputetit, Haxhi Shala, ka qenë ndërmarrje që është bërë ndërmjet ish-presidentit Hashim Thaçi dhe ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla.

Ai ka thënë se procesi është tentuar të mbahet i fshehtë dhe jashtë syrit të opinionit.