Arbëri

Osmani: Vuçiqi po kërcënon me luftë, pres reagim nga BE-ja dhe NATO

 

Ushtruesja e detyrës e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, u ka bërë thirrje Bashkimit Evropian dhe NATO-s, që të reagojnë ndaj deklarimeve të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Ajo ka thënë se Vuçiqi po kërcënon me luftë.