Arbëri

Në Shqipëri sot ulen temperaturat

Në Shqipëri sot ulen temperaturat

Shqipëria kushtëzohet nga mot i kthjellët gjatë paradites, por mesdita sjell kalim të vranësirave në zonat veriore dhe lindore.

Ndërsa nata largon vranësirat duke bërë që kthjellimet të jenë dominante në të gjithë territorin.