Arbëri

Zemaj kërkon nga spitalet rajonale të mos e ngarkojnë QKUK-në

Zemaj kërkon nga spitalet rajonale të mos e ngarkojnë QKUK-në
Foto: Facebook

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se është takuar me drejtorët e spitaleve të përgjithshme dhe të ShSKUK-së, për t’u njoftuar me situatën epidemiologjike.

Zemaj përmes Facebook ka shkruar se situata në spitalet e Kosovës është stabile mirëpo, sipas tij, këto spitale, nuk duhet ta ngarkojnë QKUK-në.