Arbëri

Tre të vdekur në Kosovë nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 205 raste të reja

Tre të vdekur në Kosovë nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 205 raste të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka njoftuar se tre persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit, në 24 orët e fundit.

IKSHPK njofton se gjatë kësaj periudhe janë regjistruar 205 të reja me koronavirus dhe 62 persona janë shëruar. Tutje, Instituti njofton se brenda 24 orëve janë testuar gjithsej 843 mostra të marra në SHSKUK dhe nga gjurmimet e kontakteve të rasteve në terren.