Arbëri

​Rikthehen reshjet dhe ulen temperaturat në Shqipëri

​Rikthehen reshjet dhe ulen temperaturat në Shqipëri
Foto: Ilustrim

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët por që herë pas ere do të zëvendësohet nga reshje shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 05°C në 12°C, në zonat e ulëta nga 11ºC në 18°C dhe në zonat bregdetare nga 13°C në 21°C.