Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë
Foto: Ilustrim

Moti në Kosovë do të vazhdojë të jetë i ngjashëm sikurse ditët që lamë pas.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) njofton se në mëngjes në ultësira parashikohet mjegull e radiacionit, ndërsa gjatë ditës do të ketë rreze dielli dhe vranësira të pakta të cilat do t’i takojnë kryesisht nivelit të ulët të troposferës.