Arbëri

Daçiq: Gjasat që Thaçi të arrestohet, 99 për qind

Daçiq: Gjasat që Thaçi të arrestohet, 99 për qind
Foto: Ilustrim

Në Hagë po paralajmërohet arrestimi i Hashim Thaçit, ka deklaruar të hënën mbrëma ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, teksa ka theksuar se gjasat që një gjë e tillë të ndodhë janë “99 për qind”.

Daçiq, në një intervistë në televizionin serb, “Happy TV” ka thënë se Thaçi e ka ditur se çfarë po ndodh dhe se Specialja nuk do të tregojë nëse aktakuza kundër tij është konfirmuar apo jo.