Arbëri

Lëkundje tërmeti në Elbasan dhe Durrës gjatë natës

Lëkundje tërmeti në Elbasan dhe Durrës gjatë natës
 

Një tërmet ka rënë gjatë natës në Elbasan, lëkundje janë ndier edhe në Durrës.

Një tërmet është ndier gjatë natës në Elbasan. Mësohet se epiqendra ka qenë në Belsh. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter. Lëkundjet janë ndier në orën 21:21. Ndërkohë që lëkundje janë ndier edhe në qytetin e Durrësit, por që kanë qenë nga 1.6 ballë.