Arbëri

Mot i ndryshueshëm gjatë javës në Kosovë

Mot i ndryshueshëm gjatë javës në Kosovë

Këtë javë në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nga nesër do të ketë mot me diell dhe vranësia të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

Riga shiu parashihet të ketë nga dita e enjte.