Arbëri

Pas Washingtonit, dialogu vazhdon të hënën në Bruksel

Pas Washingtonit, dialogu vazhdon të hënën në Bruksel

Bashkimi Evropian ka konfirmuar takimin e radhës mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për të hënën, 7 shtator. 

Zëdhënësi i BE-së për Çështje të Jashtme dhe të Sigurisë, Peter Stano, ka konfirmuar se takimi në nivel të ekspertëve do të mbahet gjatë fundjavës së ardhshme.