Arbëri

Aliu: Kosova në dialog po përfaqësohet nga njerëz jolegjitim e të rrezikshëm

Foto: Driton Paçarada / KOHA
Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, thotë se Kosova në bisedimet me Serbinë po përfaqësohet nga njerëz pa legjitimitet e të paaftë.

Ai ka thënë se bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë nuk kanë kuptim të ndodhin pa fituesin e zgjedhjeve.