Arbëri

Mot i ndryshueshëm sot në Kosovë

Mot i ndryshueshëm sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti sot do të jetë i nxehtë por i paqëndrueshëm.

Sipas Institutit, do të ketë diell në pjesën e parë të ditës, por pasdite, përpos diellit parashihen zhvillime të vranësirave të cilat në territore të caktuar do të shoqërohen me reshje të përcjella me stuhi dhe shkarkime rrufesh.