Arbëri

Moti për të dielën në Kosovë

Moti për të dielën në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të dielën do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende mund të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë Celsius.