Arbëri

Haradinaj-Stublla e sheh të rëndësishëm rolin e Britanisë në dialogun Kosovë-Serbi

Haradinaj-Stublla e sheh të rëndësishëm rolin e Britanisë në dialogun Kosovë-Serbi

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, ka zhvilluar bisedë telefonike me ministren britanike për Fqinjësi Evropiane dhe Amerikë, Wendy Morton.

Kryediplomatja Haradinaj – Stublla, siç njofton kumtesa zyrtare, tha se Mbretëria e Bashkuar është një ndër aleatët historik dhe strategjik të Kosovës, në çdo etapë të shtetndërtimit të saj.