Arbëri

Von Der Leyen ofron mbështetjen e plotë për dialogun

Von Der Leyen ofron mbështetjen e plotë për dialogun
 

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen e ka përshëndetur vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi, duke paralajmëruar se do ta ofrojë mbështetjen e plotë.

“E përshëndes vazhdimin e dialogut Beograd-Prishtinë dhe do ta ofroj mbështetjen time të plotë për hapat e radhës në këtë proces”, ka shkruar ajo në Twitter, të dielën.