Arbëri

Grenelli i kundërpërgjigjet Bidenit: Ke fjalë, jo vepra

Grenelli i kundërpërgjigjet Bidenit: Ke fjalë, jo vepra

Përfaqësuesi i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, i është kundërpërgjigjur Joe Bidenit pas deklarimeve të tij rreth negociatave Kosovë – Serbi, duke i thënë se ka vetëm fjalë dhe jo vepra.

Bideni ka thënë se për dialogun Kosovë – Serbi duhet të jetë një punë e përbashkët mes SHBA-së dhe BE-së, duke e kritikuar kështu qasjen e njëanshme të Administratës Trump për këto bisedime.