Arbëri

Sot e nesër mot i qëndrueshëm në Kosovë

Sot e nesër mot i qëndrueshëm në Kosovë

Masat e ajrit me presion të lartë të cilat kanë përfshirë vendin, do të vazhdojnë të jenë të qëndrueshme edhe sot dhe nesër, duke kushtëzuar mot kryesisht me diell dhe të qetë.

Vranësirat kalimtare pritet të ketë vetëm përgjatë relievit malor, ndërsa pjesa tjetër e territorit mbetet nën ndikimin e rrezeve të diellit.