Arbëri

Dialogu nis nga Parisi. Macroni mbështet Hotin. Lajçaku diskuton detajet në Berlin

Dialogu nis nga Parisi. Macroni mbështet Hotin. Lajçaku diskuton detajet në Berlin
 

Përgatitja e terrenit për t’u rikthyer në tryezën e negociatave në funksion të arritjes së një marrëveshjeje, ka nisur nga Parisi. Kryeministri Hoti të martën është pritur nga presidenti francez, Emmanuel Macron, në Pallatin “Elize”.

Pas përfundimit të takimit, Hoti ka publikuar pamje nga pritja shtetërore dhe një komunikatë sipas së cilës, temë diskutimi kanë qenë marrëdhëniet bilaterale, dialogu me Serbinë dhe perspektiva evropiane e Kosovës.