Arbëri

Kur po ri-kthehet UEFA Champions League në KUJTESA?

Kur po ri-kthehet UEFA Champions League në KUJTESA?
Artikull i sponsorizuar
 

Liga e Kampionëve 2019/20 është vendosur të përfundojë në një mini turne 12-ditor pas pezullimit të sezonës për shkaqe sigurie të shkaktuara nga COVID-19, në mes të Raundit të 16-të.

Ndeshje të dyta, të transmetuara ekzkluzivisht në KUJTESA, të Martën me 10 mars dhe të Mërkurën me 11 mars, ishin ndeshjet e fundit që u luajtën. Atletico Madrid, PSG, RB Leipzig dhe Atalanta të gjitha kaluan në fazën çerekfinale, ndërsa kampioni aktual Liverpool dhe Tottenham ishin në mesin e skuadrave që u eliminuan. Real Madrid, Chelsea, Juventus, Barcelona janë disa nga ekipet që ende nuk e kanë siguaruar kualifikimin në fazen tjetër.