Arbëri

Thaçi anulon vizitën në Washington

Foto: Alban Bujari
 

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka anuluar pjesëmarrjen e tij në takimin me Serbinë në Washington, të planifikuar më 27 qershor, pas ngritjes së akuzës nga Specialja.

Në një njoftim për media, Zyra e Presidencës ka bërë të ditur se Thaçi ka ndërprerë udhëtimin për në SHBA dhe nesër do të kthehet në Kosovë.