Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se edhe java e tretë e muajit qershor do të vijoj me kushte të paqëndrueshme meteorologjike, diell, shi, erë dhe vranësira të shoqëruara me shkarkime rrufesh.

Sipas IHMK-së, kjo situatë e paqëndrueshme vjen si pasojë e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik dhe prezencës së vranësirave të paqëndrueshme.