Arbëri

Pesë raste me koronavirus sot në Kosovë, tre të shëruar

Pesë raste me koronavirus sot në Kosovë, tre të shëruar

Pesë raste të reja me koronavirus janë shënuar sot në Kosovë, ndërkaq tre persona janë konfirmuar të shëruar. Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike.

Sipas njoftimit, sot janë marrë 294 mostra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.