Arbëri

19 raste pozitive me koronavirus sot në Kosovë dhe 24 të shëruar

19 raste pozitive me koronavirus sot në Kosovë dhe 24 të shëruar

Të mërkurën janë regjistruar 19 raste të reja pozitive me koronavirus në Kosovë, përderisa 24 persona janë shëruar, ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Ky rezultat ka dalë nga 253 mostra të testuara.