Arbëri

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë thirrje, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për dekretin e presidentin Hashim Thaçi, që sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti, ku AAK-ja është në partneritet me LDK-në e Nismën.

Në një postim në Facebook, Haradinaj ka thënë se “çdo ditë e humbur ka kosto për ekonominë dhe mirëqenien e qytetarëve”.