Arbëri

Shkon në 32 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri

 

Pas disa javësh pa vdekje për shkak të Covid-19 në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar viktimën e 32-të.

“Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 64-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e cila ishte e shtruar prej 3 javësh në spital, në gjendje të rëndë. 64-vjeçarja që vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit, nuk arriti dot të mbijetonte, pavarësisht mjekimit intensiv dhe përpjekjeve të stafit mjekësor”, ka konfirmuar MSH, raporton TCH.