Arbëri

Ambasadorja e SHBA-së, Kim: S’ka BE për Shqipërinë pa reformë zgjedhore dhe atë në drejtësi

 

Ambasadorja e SHBA-së u ka bërë thirrje palëve politike që të ndalojnë së luajturi lojëra.

Ambasadorja Yuri Kim u shpreh para gazetarëve se mesazhi i saj është shumë i qartë, SHBA-të duan atë që do edhe populli shqiptar. Kim tha se Shqipëria nuk mund të jetë aleate e fortë e SHBA-ve dhe pjesë e BE nëse nuk çohet përpara reforma zgjedhore.