Arbëri

Moti sot në Kosovë

Foto: Arben Llapashtica
 

Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët në Kosovë dhe herë–herë me reshje shiu, të përcjella me shkarkime rrufesh.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të enjten parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, vranësirat në pjesën e dytë do të zhvendosen në drejtim të juglindjes.